Kedy je vhodné využitie vodného lúča na rezanie?

Delenie vodným lúčom má iba niekoľko obmedzení, z ktorými sa v praxi stretávame málokedy. Vodný lúč má všestranné využitie. Jeho hlavnou výhodou je, že pri rezaní nevzniká žiadna teplota ako je to pri rezaní inými technológiami. Neovplyvňuje teda vlastnosti materiálu (hardox a vyššie ušľachtilé materiály), keďže rezanie je vykonávané tzv. studeným rezom, čím vieme dodržať lepšie presnosti a hlavne sa materiál netaví.To umožňuje rezanie aj veľmi malých súčiastok (otvory blízko seba, rôzne západky hlavne pri väčších hrúbkach a pod…) Pre iné rezacie zdroje platí pravidlo: aká je hrúbka materiálu, taký je najmenší možný otvor pre rezanie. Pri vodnom lúči toto neplatí.

Aká je cena za rezanie vodným lúčom?

Je nevyhnutné poslať základný náčrt, ideálne výkres a typ materiálu, ktorý teba deliť na email: technolog@bjenergy.sk. Cena závisí hlavne od druhu materiálu (jeho hustoty), kvality rezu (rez sa líši od kvality 1 až po kvalitu 4 kde kvalita 1 je najmenšia možná kvalita).

Ako sa stanovuje cena?

Cena sa stanovuje na základe zadania podkladov od zákazníka a typu rezaného materiálu.Vzhľadom na všestranné využitie vodného lúča, každý materiál potrebuje iné podmienky rezania a z toho vyplýva aj nákladovosť delenia a celková cena zákazky. Pre korektný prístup k zákazníkovi cenu určujeme vždy zákazkovo na základe dopytu a kvality rezu.

Aké podklady musím dodať pre nacenenie zákazky?

Vašu predstavu zhmotnenú v jednoduchom nákrese,alebo presný výkres. V prípade skice, nákresu, tento Vám spracujeme, okótujeme a pošleme na schválenie. Ďalším dôležitým parametrom je typ materiálu,hrúbka a množstvo.

Realizujete aj kreslenie?

Áno, z Vášho návrhu, konzultácie vypracujeme výrobný výkres. Samozrejme zamestnávame konštruktérov, ktorí spracujú výkres podľa vašej skice – náčrtu a následne zhotovia výkres a odošlú na schválenie resp. korekciu. Po odsúhlasení návrhu vypracujeme rezný program.

Kde podnikáte?

V tomto období pokrývame oblasti Žiliny, Popradu, Kežmarku. Samozrejme dokážeme dodať spracovaný materiál na celé územie SR. Ku našim službám poskytujeme aj dopravu. Našu adresu nájdete na stránke kontakt.

Pri prestavbách bytových jadier potrebujeme rezať dlažbu, viete nám pomôcť?

Rezanie, prírezy a úprava interiérov sú významnou časťou práce nášho vodného lúča.

Architekt nám navrhol krb s obkladom, máme problém s prípravou obkladu na mieru?

V prípade že si donesiete Váš navrhnutý typ kameňa, obkladu, vyrežeme Vám tvar podľa návrhu architekta. Upozorňujeme Vás,však, že plochy delenia sú matné a pri interiéroch vždy treba previesť leštenie u kamenára.

Zabezpečujete aj dopravu?

Áno, máme zmluvnú prepravu kuriérom vrámci celej Európy, za výhodných platobných podmienok do 24 hod. alebo v prípade väčších zadaní sa doprava rieši vlastnou dopravou a cena sa určuje individuálne od veľkosti zákazky.

Prasklo nám tesnenie, viete nám dodať aj jeden kus?

Áno. Predmetné zákazky sa riešia individuálne. V danom prípade je dôležitá Vaša angažovanosť pri našom technológovi, ktorí s Vami spracuje nákres a ak sa ide o malý počet ľahko deliteľného materiálu, jeho možné vsunúť medzi viackusové zadania. Podobné zákazky sa riešia individuálne podľa vyťaženosti stroja, druh materiálu, dostupnosti na sklade a pod.Samozrejme sa snažíme vyhovieť Vašim požiadavkám.

Aké veľké predmety môžete deliť?

Delenie je závislé od veľkosti rezacieho portálu,v našom prípade je to dĺžka 4 m a šírka 2 m. Výhodou pri spracovaní kovových materiálov je využitie veľkého formátu alebo šírky 2 m a do hrúbky 150 mm. Tiež odporúčame pozrieť prehľad technológií a materiálov na stránke porovnanie.

Aké sú dodacie doby?

Dodanie je kontinuálne a individuálne.